Zadejte své klíčové slovo

Rekonstrukce koupelen a bytových jader

Koupelny a bytová jádra

  portfolio

Specializujeme se na kompletní rekonstrukce koupelen a bytových jader již od roku 2001

Provádíme rekonstrukce panelákových koupelen, koupelen ve staré cihlové zástavbě, ale také v rodinných domech.

Koupelna je společně s kuchyní srdcem bytu, proto je třeba jí věnovat náležitou péči. Kompletní rekonstrukci bytu si bez realizace samotné koupelny, nebo bytového jádra nelze představit. A tak se dá bez nadsázky napsat, že rekonstrukce koupelny vás při plánování změny a modernizace bydlení nemine.

Ať už se bude jednat o byt v paneláku, ve staré zástavbě, nebo v rodinném domě, rádi vám s vaší koupelnou pomůžeme. Dnes není úplně snadné se orientovat ve všech technologických postupech, materiálech, technických předpisech apod. Využijte proto našich zkušeností a nechte si pomoci od jednoho z našich techniků, který se může stát vaším průvodcem při rekonstrukci koupelny na míru. Velmi rádi pro vás zorganizujeme a připravíme rekonstrukci koupelny na klíč.

MOŽNÉ ÚROVNĚ REKONSTRUKCE KOUPELNY

BOURÁNÍ BYTOVÉHO JÁDRA – BOURÁNÍ PŘÍČEK A MONTÁŽ NOVÝCH PŘÍČEK

Jedná se zejména o rekonstrukce původních umakartových bytových jader v panelových domech. Tyto panelákové koupelny byly v rámci zprůmyslnění stavebnictví za minulého režimu hojně užívány, byly však ale navrženy s omezenou životností a dnes jsou v naprosté většině nevyhovující. A to nejen z hlediska dnešních požadavků bydlení, ale také z hlediska hygienického, kdy tyto konstrukce již mohou trpět různými vadami a netěsnostmi a následně také plísněmi.

REKONSTRUKCE KOUPELNY BEZ BOURÁNÍ

Některé firmy nabízejí opravu pouze použitím obkladu původního umakartového bytového jádra novými obkladovými panely. Dokonce se tomu někdy také říká rekonstrukce. Ovšem z předešlého odstavce je dostatečně patrné, že se jedná jen o konzervaci nevyhovujícího hygienického stavu a jen o „odložení“ problému na později.

Spíše by se tedy hodilo označení „renovace koupelny“, ovšem ani to není přesné. My tyto práce neprovádíme a nikomu je ani nedoporučujeme. V panelovém bytě doporučujeme pouze kompletní rekonstrukci koupelny.

Pokud se nejedná o původní koupelnu umakartového jádra, pak je často možné provést rekonstrukci bez bourání.

NOVÉ INSTALACE, OBKLADY A ZAŘIZOVACÍ PŘEDMĚTY

V bytech, zejména ve staré cihlové zástavbě, kde není umakartová koupelna, provádíme rekonstrukci sice bez bourání příček (pokud není požadavek dispozičních změn). Pokud je však potřeba udělat také nové instalace elektro, vodoinstalace, nebo odpadů, bourání se úplně nevyhneme. Provedení těchto prací lze v rámci rekonstrukce koupelny jen doporučit. Vše zvládneme udělat při jednom a přestavbu uděláme tak, abyste s novou koupelnou byli na desítky let spokojeni.

Rekonstrukce koupelny, respektive bytového jádra, bývá zatěžkávacím obdobím pro celou rodinu. Stavební práce často probíhají za běžného provozu domácnosti, a proto děláme vše pro snížení jejich negativních dopadů na minimum. Např. poskytujeme náhradní ubytování. Respektujeme individuální přání zákazníka, hledáme pro něj neobvyklá řešení a zajišťujeme realizaci přestavby po technické stránce.

NOVÁ KOUPELNA Z YTONGU, NEBO SÁDROKARTONU?

Nové příčky koupelny lze postavit z různých materiálů. My doporučujeme použít příčkovky YTONG, se kterými se snadno manipuluje, je rychle hotovo a máme s nimi nejlepší zkušenosti.

BYTOVÉ JÁDRO Z YTONGU

Jedná se o plynosilikátové lehčené tvárnice. Na trhu je několik výrobců a můžete se tak setkat např. právě se značkou YTONG, nebo HEBEL. Jedná se o standardní materiál, dlouhodobě ověřený, ze kterého se stavějí celé domy.

Výhody YTONGU

 • Snadná manipulace, jednotlivé tvárnice jsou lehké a malé
 • Možnost jakýchkoliv dodatečných změn. Vyříznout nové dveře, dodělat zděnou poličku, nebo pověsit jakoukoliv skříňku není problém.
 • Výborné zvukově-izolační vlastnosti

 

Nevýhody YTONGU

 • Vyšší hmotnost celkové konstrukce
 • Jedná se v podstatě o klasické zdění a je třeba nechat konstrukci vytvrdnout

 

BYTOVÉ JÁDRO ZE SÁDROKARTONU – SDK

Sádrokartonová konstrukce (SDK) je také poměrně hojně používaný způsob výstavby nových příček. Jedná se o systém suché výstavby, kdy se nejprve instaluje nosný rošt ze systémových profilů a následně se oplášťuje sádrokartonovými deskami. Ty se následně po vytmelení a vybroušení spár mezi deskami mohou rovnou bílit. Musíte dopředu plánovat, kde budete chtít pověsit třeba poličku. V těchto místech se musí instalovat nosné profily, do kterých je možné poličku připevnit. Montáž těchto konstrukcí vyžaduje proškoleného odborníka, proto nesvěřujte tuto práci každému. Vždy vyžadujte proškolení např. od firmy Knauf, nebo Rigips, případně jiného výrobce.

Výhody sádrokartonu

 • Celková nižší hmotnost hotové konstrukce
 • Rychlost montáže – suchý proces
 • Vedení instalací uvnitř konstrukce (bez drážkování)

 

Nevýhody sádrokartonu

 • Nutnost dopředu počítat, kam budete chtít co pověsit, nebo instalovat
 • Náchylnost na poškození, škrábance, odřeniny
 • Zvýšená prašnost při finálním broušení

CENA REKONSTRUKCE KOUPELNY

Zajímá vás předběžná cena rekonstrukce? Sestavte si jí v našem kalkulátoru. V případě zájmu ji společně upřesníme na první schůzce. Rádi vám poradíme s výběrem zařizovacích předmětů, vypracujeme pro vás architektonický návrh proměny a vytvoříme její 3D realistickou vizualizaci. Postaráme se o vaši spokojenost v průběhu celé rekonstrukce.

Pojďte si domluvit nezávaznou konzultaci a přesvědčte si sami.

KAM SE VYDAT DÁL?

Připravujete se na rekonstrukci a chcete jen poradit? Nebo už máte rekonstrukci naplánovanou, ale chcete vědět, kolik bude stát?

VIDEO – REKONSTRUKCE BYTU V KOSTCE

Udělejte si alespoň částečnou představu o naší práci a podívejte se , jak může vypadat rekonstrukce bytového jádra.

REFERENCE Z OBORU

Hledáme inovativní řešení vašich požadavků. Poznejte spolupráci s námi formou fotografii a videohovorů s některými našimi klienty a vyhněte se výroku „dnes už bych to udělal jinak“. Užívejte si dlouhá léta výhod našich atypických realizací na míru, např. v podobě revolučních neviditelných revizních dvířek, skrytého větráku a dalších.

JAK ZALOŽIT OBKLAD V KOUPELNĚ

Podívejte se na názorné video, ve kterém vám ukážeme, jak založit obklad v koupelně.

POZNEJTE VÝHODY SPOLUPRÁCE S NÁMI

Na své klienty myslíme. Navštivte nás v našem bytovém studio a využijte služeb našeho bytového architekta. I když to v případě rekonstrukce koupelny či celého jádra není nutné, máme pro vás v případě zájmu připraveno náhradní ubytování. Nabízíme nadstandardní možnosti řešení a pouze kvalitně odvedenou práci, za kterou ručíme.

NÁHRADNÍ UBYTOVÁNÍ

ZALOŽENO V ROCE 2001 – VÍCE NEŽ 2000 REALIZACÍ

BYTOVÉ STUDIO

NEVIDITELNÁ DVÍŘKA

REKONSTRUKCE BYTU V KLIDU = POUZE U PANELREKO V NÁHRADNÍM UBYTOVÁNÍ

Rekonstrukce bytových jader a koupelen běžně provádíme za plného provozu domácnosti. V Praze a Českých Budějovicích máme pro své klienty zajištěno také přechodné ubytování, které mohou v případě zájmu po dobu probíhajících stavebních úprav využít.

NAVŠTIVTE NÁS V NAŠEM STUDIU!

Máte v úmyslu zrekonstruovat koupelnu či celé staré bytové jádro? Spolehněte se na silnou a stabilní společnost. Stavební činností se zabýváme od roku 2001. těšíme se na vaší návštěvu v Praze nebo Českých Budějovicích. Služby poskytujeme také pro celé Jižní Čechy a města Plzeň, Kladno, Ml. Boleslav, Liberec, Hradec Králové, Pardubice aj.

KAM SE VYDAT DÁL?

Připravujete se na rekonstrukci a chcete jen poradit? Nebo už máte rekonstrukci naplánovanou, ale chcete vědět, kolik bude stát?