Přihlášení do zákaznické sekce

REKONSTRUKCE BYTOVÉHO JÁDRA PRAHA - TYP H

Přáním investora bylo do standardního bytového jádra na­instalovat velkou rohovou vanu. Vzhledem k tomu, že vedle jádra byla umístěná ještě komora, bylo toto přání možné vyplnit. Zároveň došlo k rozšíření sociálního zařízení smě­rem do chodby a částečnému zmenšení prostoru předsí­ně. Toto řešení bylo zvoleno proto, aby alespoň malý úložný prostor, jako šatna a botník, v předsíni zůstal. Došlo tedy na ne úplně tradiční řešení a jedna ze stěn byla vyzděna na šikmo.

Tím vznikl prostor jak pro malou šatnu, tak pro velkou akry- látovou vanu Ravak Gentiana o rozměru 140 x 140cm. Díky tomuto řešení bylo v koupelně ještě dost prostoru pro volbu velkého umyvadla se skříňkou. Aby vše na sebe vzhledově navazovalo, bylo vybráno umyvadlo se skříňkou od společnosti Aqualine o šířce 65 cm. Investor zároveň vyžadoval možnost odkládání a sušení ručníků. Byla tedy navržena možnost instalace koupelnového topného žebříč­ku, který byl zvolen v chromovaném provedení. Na WC jsme instalovali závěsné zařízení Geberit, které je známo svojí kvalitou. Ovládací tlačítko bylo z matného chromu. Zá­věsný systém byl osazen tak, aby na něm vznikla odkládací polička. Toaleta byla vybrána od společnosti Jika.

Klientka chtěla poradit i s obkladem. Líbila se jí kombinace hnědé a béžové barvy a měla ráda mozaiky. Dcera, která s ní bydlela, zase upřednostňovala barvu oranžovou. Tyto barvy ovšem kombinovat moc nejdou, takže nakonec byl vybrán obklad Rako Concept plus 25 x 33cm. V této řadě se nachází několik odstínů béžové i hnědé. To nám umožnilo najít rozumný designový kompromis mezi požadavky obou dam. Pro WC i koupelnu jsme zvolili stejný barevný základ - béžovou, ale v koupelně se použilo více hnědé a mozaika, která byla výhodná zejména při obkládání podezděné roho­vé vany, a umožňovala nám tak dodržet půdorysný tvar. Na WC byla ze stejné řady použita reliéfní oranžová listela.

2014 © PANELREKO s.r.o. - Všechna práva vyhrazena Panelreko Facebook