Zadejte své klíčové slovo

BLOG

Vana smaltovaná nebo plastová

Vana smaltovaná nebo plastová

VANA SMALTOVANÁ NEBO PLASTOVÁ

Na tuto otázku není možné jednoznačně odpovědět. Je to stejné, jako byste se ptala na to, zda jsou vhodnější okna plastová, či dřevěná a podobně. Přednosti každé z možností mají svůj tábor zastánců.

SMALTOVANÉ VANY

Tento klasický typ van je sice náročnější na výrobu, ale i v tomto případě je nabídka výrobců stále velice rozmanitá. Důležitým faktorem, ovlivňujícím kvalitu vany je její tloušťka. Za standart se považuje 2 až 2,5 mm. Tenčí vany mají nižší stabilitu, která často bývá příčinou popraskání smaltu a spár mezi vanou a zdí. Velikou výhodou smaltovaných van je jejich odolnost vůči agresivním chemikáliím a vysoká tvrdost. Pro citlivější osoby může být nevýhodný fakt, že pokud si do vany lehnete dříve než bude zcela napuštěna, bude vás chladný smalt studit o mnoho více než vana akrylátová.

AKRYLÁTOVÉ VANY

Akrylát je vysoce odolný termoplast, který je v první řadě snadněji tvarovatelný než ocel, což se promítá nejen do rozmanité podoby van, ale také do jejich ceny. V případě klasických tvarů přijde levněji vana smaltovaná, opačně tomu je u van neobvyklých tvarů a velikostí. Akrylátové vany se také vyznačují kratší životností, což je důvod, proč na ně výrobci poskytují kratší záruční dobu. Co se týče odolnosti, akrylátové vany jsou odolné vůči chemickým prostředkům, mají však nižší tvrdost a dají se snadno poškodit tvrdšími předměty a čistícími písky. Nejsou také odolné vůči příliš vysokým teplotám, zpravidla však díky modernímu tvaru poskytují větší požitek z koupele.

Jak založit obklady

Chcete vědět jak založit obklad ve Vaší koupelně?

Náhradní ubytování

Jedinečná služba pro naše zákazníky. Po dobu rekonstrukce vás můžeme ubytovat v jednom z našich bytů. Přečtěte si více o ubytování.

Spočítejte si cenu

Spočítejte si cenu pomocí našeho kalkulátoru a zjistěte si orientační cenu rekonstrukce.

PŘIDAT KOMENTÁŘ

Vaše emailová adresa nemůže být publikována.