Zadejte své klíčové slovo

Rekonstrukce koupelny Praha

portfolio

Project info:

Client
Categories
Rekonstrukce koupelen
Location
Surface Area:
Year Completed:
Value:

Tento klient se na nás obrátil s přáním provést rekonstruk­ci celého bytu. Situace byla taková, že měl nějaký finanční obnos a jasnou představu, co chce provést. Rekonstruk­ce se měla týkat nového provedení všech rozvodů instala­cí, výměny podlah, nových úprav finálních povrchů stěn a stropů. Dalším přáním byla nová kuchyňská linka. původní umakartové jádro bylo již dříve odstraněno a vyzděno z pá­lených příčkovek. Díky těmto informacím se již první roz­počet dal zpracovat s velmi vysokou přesností. částka, ke které jsme se nakonec dopracovali, byla ovšem nad rámec možností klienta, a tak jsme hledali řešení jakým způso­bem ušetřit. Klient nakonec přistoupil na náš návrh, který spočíval v částečné rekonstrukci ložnice a pokoje (elek­troinstalace a malby). Ve zbývající části bude provedena kompletní rekonstrukce dle původních přání.

Když bylo provedeno zaměření a průzkum současného, pů­vodního stavu, byl zpracován finální rozpočet. Investor si za­tím vybral zařizovací předměty, obklady, podlahovou krytinu a doplňky. změna oproti původnímu řešení bytu spočívala v tom, že klient chtěl sprchový kout a závěsný záchod, kuchyň měla být do tvaru „U“. Byly vybrány velkoplošné obklady a bylo nutné najít nějaké možnosti pro umístění skříněk v koupelně.

Investor si vybral obklady bílo-černé a celý byt měl být ře­šen ve stupních šedi. podlahová krytina byla vyměněna za šedý vinyl s dekorem dřeva. Všechny doplňky byly stylizo­vány do moderního vzhledu stejně jako vybavení a baterie. po odstranění stávajících finálních povrchů byla zjištěna je­jich rovinatost a dohodnut způsob vyrovnání. podlahy bylo nutné vyrovnat samonivelační stěrkou a stěny v některých místech lepidlem s perlinkou a někde i omítkou.

Obklady a dlažby byly vybrány od výrobce Roca v barevném řešení již výše zmíněném o rozměrech 25 x 75cm. Vzhle­dem k tak velkým obkladovým deskám bylo nutné, aby pod­klad byl absolutně rovný. Obklad byl proveden na ležato a nad umyvadlo bylo vlepeno zrcadlo do plochy obkladu. Výhody velkoplošných kalibrovaných obkladů jsou hlavně v optickém zvětšení prostoru a v menším množství spár s minimálními rozměry.

V koupelně i na toaletě byl proveden SDK podhled hned z několika důvodů. prvním důvodem je, že nad SDK pod­hledem se jednoduše dají provést rozvody elektroinsta­lace. druhý důvod je estetický, protože máme možnost SDK podhled výškově posunout tak, aby nám vycháze­ly celé řady obkladů a nemusely se řezat. Třetí důvod je, že do SDK podhledu je možné osadit bodová svítidla (v tomto případě LED), která dokážou celý prostor rovno­měrně osvětlit.

Všechy výrobky a doplňky byly vybírány z modernějších hranatějších řad prověřeného výrobce Intedoor. Umyvadlo bylo vybráno z umělého kamene se skříňkou a koupelna byla doplněna o skříňku s integrovaným prádelním košem. Sprchový kout byl dodán od společnosti Ravak s posuvnými dveřmi s vaničkou také z umělého kamene. Umyvadlovou i sprchovou baterii si klient vybral od značky hansgrohe, stejně jako sprchový set. Na toaletě byl umístěn závěsný klozet osazený na systém Geberit. Doplňky do koupelny a na toaletu byly dodány od společnosti Novaservis

Toaleta je vybavena závěsným systémem Geberit a závěs­ným klozetem od společnosti Jika.

Celá rekonstrukce byla provedena ve vyšším standardu s ohledem na požadavky klienta na kvalitu a jednoduchost údržby jednotlivých výrobků.

GALERIE

PŘED REKONSTRUKCÍ

 

PO REKONSTRUKCI

 

PŮDORYSY

 

 

Realizace koupelen

Zjistěte více o rekonstrukci bytového jádra

Náhradní ubytování

Jedinečná služba pro naše zákazníky. Po dobu rekonstrukce vás můžeme ubytovat v jednom z našich bytů. Přečtěte si více o ubytování.

Spočítejte si cenu

Spočítejte si cenu pomocí našeho kalkulátoru a zjistěte si orientační cenu rekonstrukce.

KAM SE VYDAT DÁL?

Připravujete se na rekonstrukci a chcete jen poradit? Nebo už máte rekonstrukci naplánovanou, ale chcete vědět, kolik bude stát?