Zadejte své klíčové slovo

Rekonstrukce koupelny Praha

portfolio

Project info:

Client
Categories
Rekonstrukce koupelen
Location
Surface Area:
Year Completed:
Value:

Tato rekonstrukce se týkala pouze bytového jádra. Tento byt byl situován v panelovém domě, ale jádro již bylo vyzděné. Přání klienta bylo ponechat stávající dispozici a zděné příčky a odstranit veškeré zařizovací předměty a povrcho­vé úpravy. S ohledem na dodávku nového vybavení a ob­kladů bylo nutné provést také odstranění omítek, rozvodů vody, kanalizace a elektroinstalací. Klient si přál, aby re­konstrukce byla z estetického hlediska pojata moderněji a aby vybavení do koupelny a toalety mělo jednoduché tvary.

Po provedení předběžného rozpočtu a následné dohodě s klientem, že realizaci bude provádět s naší společnos­tí, bylo jádro a sousedící místnosti zaměřeny. Na základě zaměření a navržení nového řešení koupelny a toalety byl dokončen finální rozpočet. Klient si přál, aby nové umy­vadlo bylo osazeno do skleněné desky a ta byla položena na vyzděné podpory, což byla nejvýraznější změna oproti původnímu stavu.

V souvislosti s přáním klienta bylo nutné všechny ostatní doplňky a vybavení řešit s určitým důrazem na design. Vy­brány byly obklady bílo-červeno-oranžové. Skleněná deska byla z bílého kaleného skla. Toto sklo bylo uloženo na dvoji­tou OSB desku a bylo orámováno nerezovými ukončovacími lištami.

Obklady a dlažby byly dodány od společnosti Rako z řady Micado. Jedná se o obklad větších rozmněrů 20 x 40cm. Obložení koupelny a toalety bylo provedeno na ležato. Vý­hodou tohoto způsobu obkladání v malých prostorách je, že celkový dojem je optické zvětšení prostoru. Obklad byl doplněn mozaikou, rohové a ukončovací lišty obkladu byly provedeny z nerezových materiálů.

V koupelně i na toaletě byl proveden SDK podhled hned z několika důvodů. Prvním důvodem je, že nad SDK podhle­dem se jednoduše dají provést rozvody elektroinstalace. Druhým důvodem je estetická stránka, protože máme možnost SDK podhled výškově posunout tak, aby nám vycházely celé řady obkladů a nemusely se řezat. Třetím důvodem je, že do SDK podhledu je možné osadit bodová svítidla (v tomto případě LED), která dokážou celý prostor rovnoměrně osvětlit.

V koupelně bylo umyvadlo osazeno do podezděné skleně­né desky. Mezi podezdívky byla vyrobena skleněná dvířka ze stejného skla jako skleněná deska pro umyvadlo. Tato dvířka byla zaměřena a vyrobena na míru až po dokonče­ní obkladů, aby vše bylo absolutně přesné. Byla vybrána akrylátová vana od společnosti Ravak. Baterie a sprcho­vá sada byly vybrány od společnosti Hansgrohe. Umyvadlo bylo keramické od firmy Laufen. Bylo osazeno do skelněné desky, ve které byl již při výrobě vyříznut přesný otvor pro osazení. Doplňky do koupelny a na toaletu byly dodány od společnosti Novaservis.

Sociální zařízení je vybaveno závěsným systémem Geberit a toaletou od společnosti Jika.

Celá rekonstrukce byla provedena ve vyšším standardu ve střední cenové hladině s ohledem na požadavky klienta na kvalitu a jednoduchost údržby jednotlivých výrobků.

GALERIE

PRŮBĚH REKONSTRUKCE

 

PO REKONSTRUKCI

 

PŮDORYSY

 

Realizace koupelen

Zjistěte více o rekonstrukci bytového jádra

Náhradní ubytování

Jedinečná služba pro naše zákazníky. Po dobu rekonstrukce vás můžeme ubytovat v jednom z našich bytů. Přečtěte si více o ubytování.

Spočítejte si cenu

Spočítejte si cenu pomocí našeho kalkulátoru a zjistěte si orientační cenu rekonstrukce.

KAM SE VYDAT DÁL?

Připravujete se na rekonstrukci a chcete jen poradit? Nebo už máte rekonstrukci naplánovanou, ale chcete vědět, kolik bude stát?