Zadejte své klíčové slovo

Rekonstrukce zděného bytu Praha

portfolio

Project info:

Client
Categories
Rekonstrukce bytů
Location
Surface Area:
Year Completed:
Value:

Rekonstrukce cihlového bytu 3+1 v Nuslích Zákazník si přál kompletní rekonstrukci starého cihlového bytu. Ta měla obsahovat novou koupelnu, závěsné WC, vy­bourání příčky „kabinetu“, což byl původně pokoj pro služku a později kuchyně, tak, aby se zvětšil obývací pokoj a pro­pojil s nově umístěnou kuchyní. S tím souviselo přesunutí původních dveří do komory, nové rozvody elektra, posu­nutí plynového kotle včetně napojení topení na prostorový termostat v obýváku, demontáž všech vestavěných skříní, polic a patra na spaní v jedné z ložnic, sádrokartonový pod­hled nad kuchyňskou linkou s bodovkami a svěšenou digestoří a nakonec renovaci původních parket a všech historic­kých interiérových a vchodových dveří a oken do světlíků.

Po demontáži všeho nábytku, původní kuchyně, zařizovacích předmětů a původních obkladů v koupelně a kuchyni přišlo na řadu kompletní osekání omítek v koupelně a vy­bourání příčky. Při obnažení stěn jsme přišli na prasklou příčku mezi ložnicemi, kterou jsme museli vyztužit a začis­tit. Po vybourání příčky v obýváku bylo jasné, že oprava šlice na stropě, který tím vznikl, by vzhledem k tomu, že byt byl v posledním patře pod půdou, a tudíž strop dře­věný a pokrytý rákosím a omítkou, by byla velmi obtížná, dohodli jsme se s investorem, že demontujeme poškoze­né a popraskané omítky stropu v celém obýváku, prostor mezi stropem a dřevěnou podlahou na půdě využijeme pro vytrubkování vedení elektra a rezervy pro pozdější vedení internetu a kabelové televize a snížíme ho pak také sádro- kartonem ve dvou výškových úrovních, výš v obýváku a níž nad kuchyní.

Po rozvodech elektra, TV a internetu, vody, kanalizace a úpravě topení jsme zapravili všechny vzniklé šlice, všechny neokopané stěny opravili, praskliny proškrábali, vysádrovali a zabrousili tak, aby vznikly kompaktní hladké plochy, které jsme nakonec vymalovali. Poté jsme vybrousili, opravili a na­lakovali původní parkety v ložnicích a k nim dodali nové lišty.

To bylo původně v plánu i v obývacím pokoji, ale po odkrytí PVC, které bylo položeno přes ně, jsme zjistili, že v místě nové kuchyně byl vybetonovaný prostor pod původní pecí, který byl ve stejné úrovni jako parkety, proto jsme v obý­váku a kuchyni zvolili novou dřevěnou olejovanou podlahu.

Vše se dělalo od zadních pokojů k vchodovým dveřím tak, aby vznikaly již hotové a čisté místnosti, které se dají zavřít a od stavby tím oddělit, aby si investor již v průběhu stavby mohl navážet zařízení.

Nakonec se tedy dělala koupelna s WC a předsíní, kde se nainstalovalo závěsné zařízení Geberit s keramikou Jika, akrylátová vana Kolo, dvojumyvadlo Jika Cubito s chro­movanými sifony, baterie a sprcha Grohe a topný žebřík. Vzhledem k tomu, že kotel na teplou vodu a topení byl instalován v koupelně, a tudíž zde byly vývody odkouření, odvětrání místnosti, čisticí zóna komína atd., snížili jsme strop protivlhkostním sádrokartonem i v koupelně, nain­stalovali do něj ventilátor, bodová LED svítidla, bílá plasto­vá dvířka pro přístup do komína a samozřejmě i detektor plynu. Pro obě místnosti jsme zvolili moderní kalibrované obklady Rako Fashion v kombinaci černé a bílé, stejnou va­riantu jsme zvolili i v případě dlažby pro předsíň a komoru.

V průběhu rekonstrukce jsme navíc opálili staré barvy ze všech vnitřních i vstupních dveří a oken do světlíků, vše jsme opravili, vykytovali, vybrousili a nově nalakovali. Bez poškození se nám povedlo i rozebrat a na novou dispozici znovu nainstalovat původní dveře do komory.

GALERIE

PŘED REKONSTRUKCÍ

 

PO REKONSTRUKCI

 

PŮDORYSY

 

 

Rekonstrukce bytů

Zjistěte více o rekonstrukci bytu.

Náhradní ubytování

Jedinečná služba pro naše zákazníky. Po dobu rekonstrukce vás můžeme ubytovat v jednom z našich bytů. Přečtěte si více o ubytování.

Spočítejte si cenu

Spočítejte si cenu pomocí našeho kalkulátoru a zjistěte si orientační cenu rekonstrukce.

KAM SE VYDAT DÁL?

Připravujete se na rekonstrukci a chcete jen poradit? Nebo už máte rekonstrukci naplánovanou, ale chcete vědět, kolik bude stát?