Zadejte své klíčové slovo

Rekonstrukce bytu Praha

portfolio

Project info:

Client
Categories
Rekonstrukce bytů
Location
Surface Area:
Year Completed:
Value:

Byt, jehož se tato rekonstrukce týká, je situován ve staré zástavbě v objektu ze začátku 19. století. Celý objekt je z cihelného zdiva a vytápění je řešeno plynem. Investor byl i zároveň majitelem objektu a tento byt připravoval pro svoji rodinu. S ohledem na velikost bytu byla rekonstrukce zatím provedena jen v části bytu a týkala se vstupní před­síně, sociálního zařízení, kuchyně a výměny všech dveří, včetně vstupních. Samozřejmostí byla i výměna rozvodů plynu a provedení nových instalací v rekonstruovaných čás­tech. Klientem byly požadovány i dispoziční změny, a tak bylo nutné provést statické posouzení změn.

Celá rekonstrukce byla započata zaměřením původního stavu a nakreslením projektové dokumentace doplněné o statické posouzení. Dispoziční změny se týkaly zvětšení koupelny na úkor kuchyně s jídelnou. Koupelna byla původ­ně vybavena jen malým sprchovým koutem a umyvadlo bylo osazeno v jídelně. Zásobování bytové jednotky teplou vo­dou bylo řešeno bojlerem umístěným na toaletě. Zvětšení koupelny nám umožnilo umístit do ní nejen nový sprchový kout, ale také rohovou vanu a umyvadlo (tím byly splněny dnešní hygienické požadavky). Na toaletě byl instalován zá­věsný záchod a osazen nový bojler s větším zásobníkem. Otvory po stávajících dveřích byly dozděny a osazeny nový­mi obložkovými dveřmi. Vstup do bytu byl vyzděn a osazen bezpečnostními požárními dveřmi.

Klient nepožadoval žádné výstřední nebo moderní řešení a spíše chtěl vše provést v designovém standardu (ale z kva­litních a odolných materiálů). V jídelně byla část podlahové konstrukce odstraněna a podlaha vybetonována v rozsahu budoucí koupelny. Zbývající část podlahy v kuchyni a jídelně byla rozebrána až na stropní nosnou konstrukci a nově byly položeny 2x OSB desky PD tak, aby byla zajištěna do­statečná pevnost a stabilita. Finálním povrchem pro chod­bu, kuchyň a koupelnu bylo PVC. Stěny a stropy v těch­to místnostech byly kompletně vyrovnány a vyštukovány, nové příčky nebo praskliny stávajících stěny byly překryty perlinkou. Vstup do koupelny byl řešen posuvnými dveřmi do pouzdra Eclisse bez obložek.

GALERIE

PŘED REKONSTRUKCÍ

 

PO REKONSTRUKCI

 

PŮDORYSY

 

Rekonstrukce bytů

Zjistěte více o rekonstrukci bytu.

Náhradní ubytování

Jedinečná služba pro naše zákazníky. Po dobu rekonstrukce vás můžeme ubytovat v jednom z našich bytů. Přečtěte si více o ubytování.

Spočítejte si cenu

Spočítejte si cenu pomocí našeho kalkulátoru a zjistěte si orientační cenu rekonstrukce.

KAM SE VYDAT DÁL?

Připravujete se na rekonstrukci a chcete jen poradit? Nebo už máte rekonstrukci naplánovanou, ale chcete vědět, kolik bude stát?