Zadejte své klíčové slovo

REKONSTRUKCE BYTOVÉHO JÁDRA PRAHA – TYP H

portfolio

Project info:

Client
Categories
Bytová jádra
Location
Surface Area:
Year Completed:
Value:

Přáním investora bylo do standardního bytového jádra na­instalovat velkou rohovou vanu. Vzhledem k tomu, že vedle jádra byla umístěná ještě komora, bylo toto přání možné vyplnit. Zároveň došlo k rozšíření sociálního zařízení smě­rem do chodby a částečnému zmenšení prostoru předsí­ně. Toto řešení bylo zvoleno proto, aby alespoň malý úložný prostor, jako šatna a botník, v předsíni zůstal. Došlo tedy na ne úplně tradiční řešení a jedna ze stěn byla vyzděna na šikmo.

Tím vznikl prostor jak pro malou šatnu, tak pro velkou akry- látovou vanu Ravak Gentiana o rozměru 140 x 140cm. Díky tomuto řešení bylo v koupelně ještě dost prostoru pro volbu velkého umyvadla se skříňkou. Aby vše na sebe vzhledově navazovalo, bylo vybráno umyvadlo se skříňkou od společnosti Aqualine o šířce 65 cm. Investor zároveň vyžadoval možnost odkládání a sušení ručníků. Byla tedy navržena možnost instalace koupelnového topného žebříč­ku, který byl zvolen v chromovaném provedení. Na WC jsme instalovali závěsné zařízení Geberit, které je známo svojí kvalitou. Ovládací tlačítko bylo z matného chromu. Zá­věsný systém byl osazen tak, aby na něm vznikla odkládací polička. Toaleta byla vybrána od společnosti Jika.

Klientka chtěla poradit i s obkladem. Líbila se jí kombinace hnědé a béžové barvy a měla ráda mozaiky. Dcera, která s ní bydlela, zase upřednostňovala barvu oranžovou. Tyto barvy ovšem kombinovat moc nejdou, takže nakonec byl vybrán obklad Rako Concept plus 25 x 33cm. V této řadě se nachází několik odstínů béžové i hnědé. To nám umožnilo najít rozumný designový kompromis mezi požadavky obou dam. Pro WC i koupelnu jsme zvolili stejný barevný základ – béžovou, ale v koupelně se použilo více hnědé a mozaika, která byla výhodná zejména při obkládání podezděné roho­vé vany, a umožňovala nám tak dodržet půdorysný tvar. Na WC byla ze stejné řady použita reliéfní oranžová listela

GALERIE

PRŮBĚH REKONSTRUKCE

 

PO REKONSTRUKCI

 

PŮDORYSY

 

GALERIE

PRŮBĚH REKONSTRUKCE

 

PO REKONSTRUKCI

 

PŮDORYSY

 

 

Realizace koupelen

Zjistěte více o rekonstrukci bytového jádra

Náhradní ubytování

Jedinečná služba pro naše zákazníky. Po dobu rekonstrukce vás můžeme ubytovat v jednom z našich bytů. Přečtěte si více o ubytování.

Spočítejte si cenu

Spočítejte si cenu pomocí našeho kalkulátoru a zjistěte si orientační cenu rekonstrukce.

KAM SE VYDAT DÁL?

Připravujete se na rekonstrukci a chcete jen poradit? Nebo už máte rekonstrukci naplánovanou, ale chcete vědět, kolik bude stát?