Zadejte své klíčové slovo

BLOG

NEBOJTE SE OSLOVIT BYTOVÉHO ARCHITEKTA

NEBOJTE SE OSLOVIT BYTOVÉHO ARCHITEKTA

Lidé často vnímají práci architekta jako nadstandardní službu, která je určena převážně bohatým. Proto je tato položka často opomíjena. Náklady na rekonstrukci či zařízení interiéru ovšem nebývají malé a rada architekta vám může ve výsledku mnoho ušetřit. Základním krokem úpěšné rekonstrukce je kvalitní příprava.

Architekt je odborník.

Když onemocníte, půjdete k lékaři. Opravu a údržbu vašeho vozu zajistí automechanik a váš účes svěříte do rukou dobrému kadeřníkovi. Proč tedy nevyužít radu odborníka při zařizování vašeho bydlení? Častá odpověď na tuto otázku bývá: „To přeci zvládnu sám, tak proč za to platit?“. Je však třeba si uvědomit, že ikdyž dokážu vzít do ruky nůžky, neznamená to, že umím vytvořit atraktivní účes.

K vytvoření domova, ve kterém se budete cítit dobře, a který bude maximálně funkční, potřebujete dostatek zkušeností. Architekt je během svého studia veden k pečlivému prostudování daného prostoru a jeho důkladné analýze. Efektivně pracuje s prostorem a ve svých návrzích klade důraz na skloubení funkčnosti s estetikou. Interiéry navrhuje s ohledem na základní principy ergonomie, přehlednou organizaci funkčních zón a psychologické působení barev. Má přehled o módních trendech a moderních technologiích, o kterých nemusíme mít ani tušení.

Správný architekt je navíc nezávislý a pracuje v zájmu klienta. Nevnucuje vám tedy produkty společností, se kterými má smlouvu, ale snaží se najít vždy to nejvhodnější řešení právě pro vás.

V čem vám může architekt pomoci?

  • Dispoziční řešení: celková, ale i částečná změna dispozice bytu, vhodné rozmístění nábytku a zařizovacích předmětů v interiéru.

  • Návrhy interiérů: jednotlivých místností ale i celého bytu.

  • Vizualizace: dopředu budete mít jasnou představu o budoucí podobě interiéru.

  • Barevné a materiálové řešení: barvy jsou důležité pro vytvoření harmonického prostředí. Ovlivňují lidskou psychiku a mají vliv na vnímání daného prostoru.

  • Návrhy typového i atypického nábytku: pro dokonalé sladění Vašeho interiéru.

Nepodceňujte kvalitní přípravu.

Cena za architektonické služby se může zdát na první pohled vysoká. Ovšem z hlediska celkové částky, která padne na rekonstrukci a zařízení vašeho nového bydlení, se jedná o pouhý zlomek. Nešetřete na nesprávných místech. Nedostatečná příprava a následné úpravy celou rekonstrukci značně prodraží.

Rodinný životní styl se v průběhu let značně změnil a několik desítek let staré byty nevyhovují současným nárokům na moderní bydlení. Proto jsou rekonstrukce bytů v dnešní době stále žádanější. Vhodnou dispoziční úpravou zvýšíte nejenom standard svého bydlení, ale příznivě tím ovlivníte i cenu nemovitosti. Většina z nás vynaloží spoustu sil při zařizování své vysněné dovolené. Kvalitní příprava nového bydlení však bohužel bývá stále podceňována. Nebojte se proto oslovit architekta. Vždyť právě domov je místem, kam byste se měli vždy rádi vracet.

PŘIDAT KOMENTÁŘ

Vaše emailová adresa nemůže být publikována.