Přihlášení do zákaznické sekce

Zákony a projekty

Pro úpravu bytu nebudete ve většině případů potřebovat stavební povolení a ani ohlášení stavebnímu úřadu. Stavební povolení a ohlášení stavenímu úřadu zpravidla vyžaduje pouze majitel objektu (družstvo, MČ Prahy, atd.) V případě zásahu do nosných konstrukcí je ale potřeba statický posudek + stavební povolení vždy. Každý stavební úřad se ke konkrétní žádosti staví jinak a dokonce ani kolaudace při ohlášení stavby není výjimkou. Těm, kteří budou s námi rekonstrukci provádět proto nabízíme kompletní službu IIČ, pokud bude potřeba (projekt a vyřízení stavebního povolení či ohlášení). Zajištění všech potřebných vyjádření a vyřízení stavebního povolení či ohlášení bude plně na našich bedrech a vy se nemusíte o nic starat.

Nevíte jestli povolení, ohlášení, nebo nic? Jaký to bude mít vliv na dobu nutnou k přípravě rekonstrukce? Kontaktujte nás!

Co říká Stavební zákon?

Nejčastější dotaz našich zákazníků zní:  "Je pravda, že není nutné stavební povolení či ohlášení na přestavbu bytového jádra?"

Setkáváme se se všemi třemi případy - stavební úprava úřad vůbec nazajímá, stavební úřad požaduje ohlášení úpravy nebo stavební úřad požaduje stavební povolení.

Podle našich informací z Magistrátu Hl.m. Prahy by měly stavební úřady vyžadovat ohlášení stavebních úprav. V případě zásahu do nosných konstrukcí pak stavební povolení.
V každém případě doporučujeme informovat se na konkrétním stavebním úřadě, nebo u nás. Postup jednotlivých úřadů se liší a my vám rádi sdělíme, jak to bývá ve vašem místně příslušném stavebním úřadě.

podávání žádostí na stavební úřady je nutné používat k tomu určených formulářů, které jsou k dispozici na webových stránkách každého úřadu nebo v naší kanceláři.

Další častý dotaz se vztahuje k souhlasu vlastníka domu (bytové družstvo, sdružení vlastníků...). Stavebnímu úřadu není nutné předkládat souhlas vlastníka nemovitosti. To ovšem neznamená, že investor by si ho neměl obstarat. Většina stanov bytových družstev i společenství vlastníků souhlas se stavební úpravou vyžaduje. Toto samozřejmě nevyplývá ze Stavebního zákona, ale týká se vlastnických práv a povinností každého z nás.

S jakýmkoliv dotazem nás neváhejte kontaktovat, rádi Vám poradíme.

STAŇTE SE I VY NAŠIMI ZÁKAZNÍKY. NAVŠTIVTE NÁS V NAŠEM STUDIU!

Rekonstrukce je dlouhodobá investice a je proto velmi důležité se spolehnou na silnou a stabilní společnost. Stavební činností se zabýváme již od roku 2001. Přidejte se i vy mezi naše zákazníky. Podívejte se na zkušenosti s firmou PANELREKO.  Těšíme se na vaší návštěvu ať už v Praze nebo v Českých Budějovicích.

Spočítejte si cenu rekonstrukce

Vyberte si typ Vašeho bytového jádra

H+kk

Typ F

Typ T

Typ E

2014 © PANELREKO s.r.o. - Všechna práva vyhrazena Panelreko Facebook